Nora Nikolac Gabaj diplomirala je na studiju medicinske biokemije na Farmaceutsko-biokemijskom fakultetu 2001. godine. Od 2002. zaposlena je u Kliničkom zavodu za kemiju Kliničkog bolničkog centra Sestre milosrdnice, gdje je danas voditeljica Odjela za opću medicinsko-biokemijsku i toksikološku laboratorijsku dijagnostiku. U razdoblju od 2004.-2009. znanstveni je novak na projektima Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa. Poslijediplomski doktorski studij medicinske biokemije na Farmaceutsko-biokemijskom fakultetu upisuje 2005. godine. Specijalistički ispit iz analitičke toksikologije polaže 2009. godine, čime stječe titulu spec. analitičke toksikologije. Doktorsku disertaciju pod naslovom: „Utjecaj polimorfizama gena SUR-1 i KCNJ11 na regulaciju šećerne bolesti tipa 2“ brani 2011. godine. 2020. godine izabrana je u naslovno znanstveno-nastavno zvanje docentice u području biomedicine i zdravstva; znanstveno polje: farmacija; znanstvena grana: medicinska biokemija na Farmaceutsko-biokemijskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Od 2020. voditeljica je Referentnog centra za medicinsko-biokemijsku dijagnostiku hitnih stanja Ministarstva zdravlja RH.
Nora Nikolac Gabaj je autor ili koautor 80 znanstvenih ili stručnih radova, od čega je 66 citirano u bazi podataka Current Contents, ima 1,621 citat u bazi Science Citation Index Expanded (1,522 bez autocitata) uz H-index=22. Urednica je dvije knjige i tri priručnika, autorica 21 poglavlja u knjigama i priručnicima, preko 100 kongresnih sažetaka, pozvani predavač na više od 40 međunarodnih i domaćih znanstvenih i stručnih skupova. Kao član znanstvenog i organizacijskog odbora aktivno sudjeluje u organizaciji 9 kongresa i simpozija iz područja laboratorijske medicine uz samostalno voditeljstvo tri tečaja trajne edukacije Hrvatske komore medicinskih biokemičara. Sudjeluje u nastavi na Farmaceutsko-biokemijskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, u okviru diplomskog, doktorskog i specijalističkog studija gdje je mentor studentima za izradu diplomskih i doktorskih radova. Dobitnica je Godišnje nagrade Hrvatskog društva medicinskih biokemičara za znanstveni rad u 2008. godini. Aktivni je član Hrvatskog društva za medicinsku biokemiju i laboratorijsku medicinu u sklopu kojeg djeluje unutar Radnih grupa za predanalitiku, endokrinologiju i ekstravaskularne tjelesne uzorke. Glavna je urednica znanstvenog časopisa Biochemia Medica.
Dunja Rogić, red. prof. Farmaceutsko biokemijskog fakulteta, rođena je u Zagrebu gdje je završila Farmaceutsko-biokemijski fakultet; 1991. postala je magistar znanosti, 2000. doktor znanosti, a 1995. specijalist medicinske biokemije. Od 1987. radi u KBC Zagreb gdje je od 2013. predstojnik Kliničkog zavoda za laboratorijsku dijagnostiku. Završila je poslijediplomski studij "Leadership and management in health services" (Škola narodnog zdravlja Andrija Štampar Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i London School of Economics).
Voditelj je i suvoditelj dvaju znanstvenih projekata, a aktivno je sudjelovala/sudjeluje kao suradnik na 13 znanstvenih projekata Ministarstva znanosti, prosvjete i sporta RH i HRZZ te na dva međunarodna projekta.
Bila je predsjednik znanstvenoga te član organizacijskog odbora više nacionalnih znanstvenih i stručnih skupova, pozvani predavač na brojnim skupovima, a također i voditelj/organizator međunarodnog tečaja: Evidence-based laboratory medicine. Predavač je i organizator na tečajevima trajne edukacije liječnika i medicinskih biokemičara.
Sudjeluje u diplomskoj i poslijediplomskoj nastavi Medicinskog i Farmaceutsko biokemijskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu; autor je 107 znanstvenih i stručnih radova indeksiranih u bazi WoSCC te 230 kongresnih usmenih i posterskih priopćenja na međunarodnim i domaćim znanstvenim i stručnim skupovima. Suurednica je triju nastavnih priručnika, četiri stručne knjige, autorica četiri poglavlja u znanstvenim te 16 poglavlja u stručnim knjigama.
Mentor je u izradi diplomskih i doktorski radova rada studenata Farmaceutsko-biokemijskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.
Bila je član međunarodnog IFCC Povjerenstva za laboratorijsku medicinu temeljenu na dokazima, član EFLM Radne grupe za poslijeanalitičku fazu, zamjenica predsjednika HKMB, predsjednica Povjerenstva za stručna pitanja HKMB, a od 2019.predsjednica je Povjerenstva za trajno usavršavanje HKMB; član je nekoliko znanstvenih i stručnih društava. Dobitnica je IFCC-AVL međunarodne nagrade za jedan od 10 najboljih radova u području intenzivne njege i hitne laboratorijske medicine, Povelje Hrvatskoga liječničkog zbora za osobite zasluge, nagrade Medicinskog fakulteta za posebno dostignuće u medicinskoj struci i znanosti te nagrade Grada Zagreba.
Prof. dr. sc. Lidija Bilić-Zulle, mag. med. biochem., specijalist med. biokemije
Lidija Bilić-Zulle rođena je u Rijeci, gdje je završila osnovnu i srednju školu. Diplomirala je na Farmaceutsko-biokemijskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu i stekla zvanje magistre medicinske biokemije. Nakon diplome zapošljava se u Kliničkom zavodu za laboratorijsku dijagnostiku KBC-a Rijeka, gdje radi i danas. Specijalizaciju iz medicinske biokemije i laboratorijske medicine završila je na Kliničkom zavodu za laboratorijsku dijagnostiku Kliničkog bolničkog centra Zagreb. Nakon specijalizacije, zapošljava se na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci na Katedri za medicinsku informatiku, u kumulativnom radnom odnosu s KBC-om Rijeka. Magistrirala je na Farmaceutsko-biokemijskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, a doktorirala na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci, gdje je stekla zvanja docenta, izvanrednog profesora i redovitog profesora medicinske informatike. Osim laboratorijske medicine, njeni znanstveni interesi su metodologija znanstvenog istraživanja, statistička obrada podataka i znanstvena čestitost. Nositeljica je nekoliko kolegija u okviru diplomskih i poslijediplomskih studija Medicinskog fakulteta u Rijeci. Od 2013. godine predstojnica je Kliničkog zavoda za laboratorijsku dijagnostiku KBC-a Rijeka.